שידרוג הגינה שלכם על ידי מטבח גינה

כמה פעמים יצא לכם לעבור ליד השולחן הנטוש שבגינתכם, שאבק ועלים כבר הצטברו עליו, ולהרגיש כי אתם צריכים לנצל קצת יותר את העובדה שיש לכם גינה פרטית ולבלות זמן איכות עם המשפחה בחוץ, באוויר הפתוח מבלי לעשות צעד מיותר מהבית. כדי לעזור לכם לצאת מהחדר ולהתנתק מהטלוויזיה או מהמחשב, כדאי לחשוב על שילוב של מטבח גינה שיעזור לכם לשדרג את החצר הביתית.

מטבח גינה מאובזר משדרג את החוויה בגינה

מטבח גינה שבו יש כל מה שאתם צריכים כדי להכין ארוחה מלאה לסועדים הוא דרך נהדרת לשפר את הבילוי בגינה הביתית ולחסוך לכם ריצות מיותרות למטבח שבבית. אם למשל החלטתם לעשות על האש ביום העצמאות ולהזמין את בני המשפחה והחברים לבילוי משותף, תצטרכו לדאוג לכך שיש לכם את כל האביזרים הסטנדרטיים הקיימים בכל מטבח, בנוסף לאביזרים לצורך הכנת ברביקיו.

האביזרים במטבח גינה

כאשר אתם בוחרים מטבח גינה, מומלץ לרכוש את האביזרים הבאים:

  • שטח אחסון גדול – כדוגמת ארונות גדולים דיים כדי לאחסן סירים גדולים ואף מקרר במידת הצורך.
  • כיור – מטבח הגינה צריך לכלול כיור לשטיפת כלים וידיים. הוא יחסוך לכם הליכה מיותרת לכיור המטבח שבבית כדי לשטוף צלחת שנפלה על הרצפה או את כל ההליכה לאמבטיה כדי לשטוף ידיים לפני האוכל.
  • כיריים – מעוניינים לפנק את האורחים במרק חם וטרי? באמצעות כיריים חשמליות תוכלו לשדרג כל ארוחה ולהגיש אותה ישר מהסיר או מהמחבת.
  • משטח חיתוך – משטח גדול לחיתוך מוצרי מזון כמו ירקות או תפוחי אדמה, וכן משטח המותאם לחיתוך בשר שאפשר להניח אחר כך ישירות על הגריל שבחוץ, מבלי הצורך לרוץ עם חתיכות הבשר מהמטבח הביתי ועוד לגריל שבחצר.
  • גריל – ואם כבר דיברנו הזכרנו בשר, חשוב שמטבח הגינה ישלב מתקן לברביקיו.
  • מכשיר טיגון ­– מומלץ לכלול במטבח הגינה צ'יפסר לטיגון מאכלים כמו תפוחי אדמה (צ'יפס) או פלאפל, כדי לשדרג את הארוחה עם השברים.
  • מקום לאביזרים נוספים – מטבח גינה מאובזר צריך לכלול גם מקום למוצרים ביתיים כמו תנור אפייה, טוסטר אובן או מיקרוגל.

מה עוד כדאי לבדוק

בנוסף להיותו מטבח מאובזר, חשוב שיכלול גם מאפיינים נוספים:

  • עמידות בכל מזג אוויר –בארץ אין סופות חזקות וקור עז כמו במדינות אירופה, תנאים שעלולים לפגוע במטבח הגינה ולגרום לחלודה. ועדיין, מטבח גינה שעומד בחוץ כל הזמן צריך להיות עמיד בפני פגעי מזג אוויר ולעמוד איתן ללא כיסוי, גם בתנאים של שרב, סופות חול או גשמים עזים.
  • מטבח נייד – מטבח הגינה צריך להיות נייד על גלגלים, כדי שניתן להזיז ממקום למקום אביזרים כמו כיור, כיריים או גריל ולהביא אותם לנקודת האירוח הרצויה.
  • גם המראה חשוב – העיצוב של המטבח חיוני לא פחות מכל האביזרים שהוא מציע. כאשר אתם מזמינים אורחים, חשוב שהמטבח ייראה במיטבו.

כיצד נחליט על מטבח מתאים?

לאחר שסקרנו את הדברים שמומלץ שיהיו בכל מטבח גינה, הבחירה היא בידיכם. סוג המטבח תלוי גם בתדירות השימוש בו. האם הוא ישמש אתכם ואת בני משפחתכם בלבד? האם אתם מתכוונים לקיים מסיבות המוניות? לפני שאתם בוחרים מטבח, מומלץ לבחון את הסוגים השונים של מטבחי הגינה באינטרנט ולהתייעץ עם גולשים בפורומים.