עיצוב גינות עם פרגולות איכותיות מעץ

פרגולות מאז ומעולם היו אחד מבין פתרונות ההצללה הנפוצים ביותר, ונראה כי הן חלק מהנוף במרפסות ובגינות פרטיות בישראל. חומר העץ ממנו עשויה הפרגולה הוא ללא ספק אחד החומרים המתאימים ביותר להצללה, משום שהוא גם במראה כפרי מיוחד המזכיר את הטבע הפתוח וגם עמיד בפני מזג האוויר הים תיכוני. את הפרגולות ניתן למצוא במגוון רב של צבעים ועיצובים מודרניים החל מפרגולות תלויות, עגולות, מרובעות, מלבניות, ספרדיות והרשימה עוד ארוכה. פרגולות מעת אומנם מאוד פופולריות, אך בשנים האחרונות נכנס חומר נוסף למגרש, שהוא כמובן פרגולת אלומיניום בעלת מראה קלאסי מיוחד, המתאימה יותר לבתים בעיצוב קלאסי. פרגולת עץ לעומתה, מתהדרת במראה יותר כפרי המתכתב בצורה מושלמת עם עיצוב גינה במראה כפרי עם הרבה צמחיה סביב.

עיצוב גינה עם פרגולה

כחלק מעיצוב גינות בבתים פרטיים, מעצבי גינות ואדריכלי נוף ממליצים ללקוחותיהם להתקין דווקא פרגולה איכותית מעץ, משום שהיא בעלת נראות מיוחדת ומרשימה המתאימה לאופי הגינות הישראליות. חשוב לדעת כי ישיבה תחת השמש הקופחת בימי הקיץ החמים כדוגמת חודשי יולי אוגוסט יכולה להיות סיוט של ממש, ולכן פתרון הצללה כדוגמת פרגולה מעץ היכולה להיות פרקטית ושימושית ותאפשר לכם לשבת בנוחות רבה בכל שעה בגינה ופשוט ליהנות מהבריזה שבחוץ.

היתרונות של פרגולת עץ

תורמת רבות לעיצוב הגינה – פרגולת עץ היא אחת מפתרונות ההצללה הפופולריות ביותר – ובצדק. היא מלווה ביתרונות רבים לצד נראות מרשימה המוסיפה רבות לעיצוב ונראות הגינה או מרפסת השמש. את הפרגולה תוכלו לעטר בצמחים מטפסים ולקבל נראות מרשימה של הגינה.

פתרון הצללה מאוורר – פרגולת עץ היא אינה אטומה לגמרי ביחס לפתרונות הצללה אחרים ומאפשרת חדירת אוויר צח מבין החריצים והדפנות של הפרגולה, כך שתוכלו לקבל גם הגנה מהשמש הקופחת וגם אוויר צח מהצדדים.

חומר חזק ועמיד – חומר העץ ממנו עשויות פרגולות איכותיות הוא הטוב ביותר במזג האוויר הים תיכוני, משום שהוא אינו סופג את מי הגשמים ועמיד בפני קרני השמש החזקות, כך שתוכלו ליהנות מהפרגולה למשך שנים רבות.

קל לתחזוקה – חומר העץ ממנו עשויות הפרגולות הו קל ביותר לתחזוקה וניקיון, והוא שומר על מראה חדשני למשך שנים רבות. מפעם לפעם תוכלו לרענן את העץ בעזרת מריחת סילר או שמן עץ המעניקים חיות לעץ ובקר מיוחד. כמו כן, תוכלו בכל הזדמנות לצבוע את העץ לכל צבע שתרצו כדי לרענן את הפרגולה.