עיצוב גינות – ושמירה עליהן

בעלי בתים שנהנים משטח פתוח בחזית הבית או בחלקו האחורי בוודאי מתלבטים כיצד ניתן לעצב את השטח הזה, לטפח אותו ולהפוך אותו לגינת חמד מושלמת. רבים מאיתנו שואפים לגינת ירק צבעונית וריחנית, מפנטזים על ערוגת פרחים מטופחת המוקפת אבני חצץ בשלל גוונים, מדמיינים את עצי הפרי שיניבו לימונים או תפוזים בעונה, וגם חושקים בפינה קטנה ומתוקה שבה נוכל להניח ערסל וליהנות מכל הטוב הזה כשבידנו כוס יין אדום.
זוהי ללא ספק פנטזיה נפלאה עבור רבים, והיא גם לא חייבת להישאר בגדר פנטזיה כשאפשר לממש אותה. בחירה בחברה מקצועית עם ניסיון רב בעיצוב גינות היא בחירה שללא ספק תוביל אתכם בדרך הנכונה, אל הגינה שעליה תמיד חלמתם, אל החצר המושלמת ואל מקום שיהיה מפלט קסום, כזה שיגרום לכם לשכוח ולו לכמה דקות מהעולם שם בחוץ.

רעיונות לעיצוב גינות

ישנן דרכים שונות ומגוונות לעצב את הגינה שלכם, ואין ספק שיש כמה גורמים ומשתנים שחשוב לקחת בחשבון. גודל השטח הוא כמובן גורם חשוב מאוד שישפיע על היכולת שלכם להתפרע ולשלב כמה אלמנטים וכמה חלומות בעת ובעונה אחת. נושאים כמו תחזוקה, עלויות השקייה וכיו"ב – גם הם מהותיים מאוד. למעשה, מדריך גינון מקצועי ובעל ניסיון עשיר כמו דרור ישראל עשוי להיות לכם לעזר רב. זאת משום שגינון חייב להתבצע בצורה נכונה ומתוכננת היטב, תוך התייחסות לשורה ארוכה של אלמנטים, החל מקביעת תקציב, דרך טעם אישי, ועד איתור המיקום הנכון לכל פרט ופרט כדי לוודא כמות שמש נכונה לכל צמח ולכל פרח. שיקום גינות הרוסות ושדרוג גינות קיימות, כל אלה נושאים שאפשר לטפל בהם עם הכוונה ועם ליווי מקצועי.

לומדים לתחזק את הגינה

טיפ אחרון וחשוב מאוד הוא לחשוב קדימה. אחד הנושאים המרכזיים בתכנון ועיצוב גינות הוא המחשבה על היום שאחרי ועל מה שיידרש מכם, כבעלי הגינה, כדי להמשיך ולטפח אותה במשך שנים רבות וטובות. הקמת גינות ירק, גידול תבלינים וטיפוח פרחים, כל אלה פעולות שעשויות להיתפס על ידי רבים כסוג של מדיטציה וכפעילות מרגיעה גם לנפש, אבל אין זה מתאים לכל אחד. כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוכנים למה שיידרש מכם, תכננו מראש גינה שמתאימה לצרכים שלכם וגם ליכולות ולאנרגיות שלכם. אם תתקשו לשמור על שגרה יומיומית של השקיה, עצבו גינה שדורשת קצת פחות תשומת לב, למשל. הכל כדי שהגינה תשמור על המראה שלה – ואתם לא תשתעבדו לטיפול בה מעבר ליכולותיכם.