כריתת עצים בגינה פרטית – כמה זה עולה?

כריתת עצים היא אחת הפעילויות החשובות בגינות פרטיות. חשוב לכורת עצים מוסמך לדעת מה חשוב לכרות, כמו עצים וצמחים. כמו כן, צריך לדעת באיזו עונה בשנה מומלץ לכרות, להבחין בין עצים שונים, להבחין בין שיטות כריתה שונות ועוד. כמה עולה כריתת עצים ומה חשוב לדעת?

אם אתם צריכים כורת עצים מוסמך בגנים פרטיים, חשוב שכורת עצים מוסמך יבין את הכללים והתקנות הנוגעים לכריתת עצים בגינות פרטיות. כורתים עשויים לגלות שהם זקוקים לאישור מבעלי הקרקע, לפני שהם יכולים לכרות עצים בשטח שלהם. ואם לא ניתן אישור עליהם להפסיק לעבוד. כורתים צריכים להכיר עד כמה גינות פרטיות יכולות להיות שבריריות, ולכן כל כך חשוב שיפעלו על פי כל הכללים והתקנות בעת העבודה עליהן. אגב, תוכלו להרחיב על כריתת עצים כאן.

כמה עולה כריתת עצים?

אם אתם צריכים כריתת עץ דקל, העלות הממוצעת תנוע בין 1,000 ₪ ל-2,550 ₪. צריכים כריתת עץ אורן? כריתת עץ אורן תעלה לכם בין 1,500 ₪ ל-3,100 ₪. במקרים בהם אתם צריכים כריתת עץ פיקוס בגינה, העלות הממוצעת תנוע בין הטווחים של כ-1,000 ₪ – 3,150 ₪. אם אתם צריכים העתקת מיקום של עץ מכל סוג, המחירים ינועו בין 1,000 ₪ ל-3,000 ₪ בממוצע.

שימו לב, במקרים של העתקת עץ ממקום אחד לאחר, חשוב לקחת בחשבון את הפרמטר של המרחק, את הפקטור של סוג האדמה, סביבתו החדשה של העץ ועוד. כל לאו וסיבות נוספות, הם מה שיובילו לצמיחתו או לנבילתו של העץ.

יש לשים לב ולקחת בחשבון את חוקי כריתת עצים

גינות פרטיות כפופות לחוקים שונים מאשר קרקע ציבורית, מה שאומר שחוקי כריתת עצים יכולים להיות שונים גם כן. ישנן הזדמנויות רבות לכריתת עצים בגינות פרטיות, אבל כורת עצים צריך לדעת על כריתת עצים יותר מכל אדם אחר. במילים אחרות, לעיתים לקוחות עשויים לרצות לכרות עץ מסוים בעונה מסוימת בשנה, אבל הכורת המוסמך ימליץ לעשות את ההיפך ולהמתין, או לא לערות בכלל את העץ.

ישנם שני סוגים של כריתת עצים המתרחשים על קרקע פרטית: האחת היא פינוי, כלומר כאשר עצים וצמחייה מוסרים מהקרקע, ומשאירים שטח פתוח לבנייה או לפעילויות אחרות. הסוג העיקרי השני הוא כריתת עצים למטרת נוי וגינון. כך או כך, אתם תצטרכו כורת עצים מוסמך באישור משרד העבודה והרשויות השונות.

השוואת מחירים בין כורתי עצים

רוצים לחסוך עלויות על כריתת עצים מקצועית? השוואת מחירים בין כורתי עצים מוסמכים תוכל להקל לכם משמעותית על הכיס. זאת, מכיוון שכל כורת עצים מוסמך עשוי לגבות מחירים מעט שונים על השירותים שהוא מספק לפרטיים, מוסדות וציבוריים. במהלך מחקר השוק שלכם, נסו לברר ביקורות באינטרנט, דירוגים של כורתי עצים ועוד. כך תאתרו את אנשי המקצוע הנכונים לכם ביותר.