כך תתכננו ותתחזקו גינה מושלמת

הגעתם להחלטה ואתם מוכנים להתחיל להשקיע בגינה שלכם, או בשטח שבו היא תיבנה במהרה בימינו. אתם מבינים בוודאי שנדרש תכנון מדויק כדי שתוכלו לעשות את זה נכון, אבל התכנון הזה לא מסתיים רק בבחירת שתילים, פרחים וערוגת תבלינים. למעשה, התכנון צריך להתייחס גם לשלבים הבאים, שבהם תעוצב הגינה בדיוק כפי שאתם רוצים, ותתוחזק בצורה הטובה ביותר. מאחר והשלבים השונים שזורים זה בזה, אין ספק שאתם צריכים להיות מתוכננים ומדויקים ביותר.

הגודל כן קובע

אם יש לכם גינה קטנה, כנראה שעומס צמחים ופרחים יגרום לה להיראות גדושה וצפופה. אם היא גדולה מאוד, ייתכן שהיא תיראה ריקה אם תבחרו בשתילים נמוכים או בערוגות תבלין. במילים אחרות, לפני שאתם יוצאים לדרך ומגלים כמה מורכב הוא העולם של תכנון גינות, עצרו ובדקו את גודל הגינה שלכם. קחו מידות מדויקות וגם אם כישורי הציור שלכם לוקים בחסר – הקפידו לשרטט אותה על דף נייר. כך תוכלו להתייעץ עם כל מי שצריך, לרבות גננים מקצועיים ובעלי משתלות באזור מגוריכם, ולבחור את התמהיל המדויק והנכון ביותר לגינה שלכם.

מיקום הגינה

לאחר שווידאתם את גודל הגינה, שימו לב שיש חשיבות גם למיקום שלה, המשפיע על מידת החשיפה שלה לשמש. צמחים שונים עשויים להזדקק לחשיפה מוגברת (או דווקא מופחתת לשמש), כך שבחירת הצמחייה שלכם חייבת להתבצע בהתאם. בנוסף, ולא פחות חשוב מכך, זכרו שלא מספיק לחשוף את הצמחים לשמש או לסדר אותם יפה ברחבי הגינה. כדי שיוכלו לצמוח במלוא הדרם הם זקוקים למים, כך שרצוי לבדוק מראש אילו דרישות יש לכל צמח בגינה שלכם, ולוודא שאתם יכולים לעמוד בקצב וגם להקצות משאבים מתאימים. זה גם הזמן לבחון את האפשרות להתקין מערכת השקיה אוטומטית שתחסוך מכם את הצורך להשקות את הגינה באופן ידני מפעם לפעם.

שירותי גינון מקצועיים

לבסוף, נסו לחשוב באופן כן ואמיתי האם תוכלו לתחזק את הגינה שלכם בעצמכם, או שמא תזדקקו לעזרה בתחום. אם אתם חובבי גינון ויש לכם את הרצון ללמוד, להתנסות ולראות את התוצרים בעצמכם, מה טוב. אם אתם מתלבטים, לא בטוחים או שאין לכם את הזמן להשקיע בגינה – לא בשלב ההקמה ובוודאי שלא בשלב התחזוקה – עדיף שתשקלו את האפשרות להיעזר בגורם מקצועי ומיומן שיתכנן איתכם גינה נוחה ויפה מצד אחד, וגם יסייע לכם בתחזוקה השוטפת שלה מצד שני. לכם יישאר רק לנוח ולהישען לאחור עם כוס יין, תוך שאתם נהנים מהצבעים והניחוחות סביבכם.