כך תסדרו לעצמכם פינת אירוח מושלמת בחצר

הגינה הפרטית יכולה להיות פינה מושלמת להניח בה את הראש, לפתוח בה את הבוקר עם קפה מהביל או פשוט לנוח בסוף השבוע עם הילדים. מצד שני, היא גם המקום האידאלי לארח בה חברים, ובוודאי למי שאוהב לפנק את החברים ואת בני המשפחה בארוחות עשירות ומגוונות או לנפנף מעל המנגל בחגים ובאירועים מיוחדים. אם אתם נמנים על חובבי האירוח, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעצב גינה מרשימה ויפה – ולהתאים אותה לצרכי האירוח שלכם.

תכנון הגינה – ומזג האוויר

אחד הפרטים המרכזיים בתכנון הגינה, ונדמה שלא מעט בעלי דירות ובתים פרטיים שוכחים אותו, הוא מזג האוויר. אלא שהוא קריטי משלל סיבות, החל מהשפעתו על סוגי העצים והצמחים, דרך האופן שבו הוא עשוי לפגוע בריהוט הגן שלכם ועד למידה שבה הוא משפיע על ההנאה שלכם בגינה כשהשמש יוקדת מעל לראשכם. הבעיה האחרונה ניתנת לפתרון יחסית לא מורכב, עם התקנת פרגולה איכותית שמשתלבת היטב עם עיצוב הגינה ועם המראה שאתם מבקשים להקנות לה, אבל שתי הבעיות האחרות בהחלט מחייבות היערכות וחשיבה. בחירת תמהיל הצמחים, העצים ואפילו ערוגות הפרחים, היא בחירה שחייבת לקחת בחשבון נושאים כמו חשיפה לשמש, חשיפה למים וכיו"ב. בכל הקשור לריהוט הגן מוטב שתבחנו היטב את השפעת השמש הלוהטת והגשם הישראלי על חומרי הגלם השונים, כדי שלא תמצאו את עצמכם עם ריהוט גינה יוקרתי ופגום לאחר הגשם הראשון או בסוף הקיץ.

פינת האירוח שלכם

זכרו להגדיר באופן מדויק את השטח המיועד לפינת ישיבה ולאירוח. רק לאחר שתדעו כמה שטח עומד לרשותכם לצורך אירוח ואיזה שטח עליכם לדשן ולטפח, תוכלו לקבל החלטות בצורה נכונה ולרכוש את כל הציוד הדרוש לכם, החל מציוד גינון, דרך בחירת ריהוט הגן ועד להצבת הפרגולה המיועדת. חובבי הגריל צריכים לקחת בחשבון גם את השטח המיועד עבור המכשיר החשוב הזה, שכן גריל גז אינו קטן ומצריך מקום ייעודי שמתאים במיוחד עבורו. מי שמתכוון לאחסן את עמדת הגריל בתקופות שבהן איננה פעילה, בין אם משום שאין לו כיסוי מתאים ובין אם משום שהוא רוצה להימנע מהפתעות לא נעימות, כדאי שיצטייד גם במחסן מתאים, וגם לכך יש פתרונות כיום. אין ספק כי תכנון נכון של הגינה הוא צעד משמעותי, אבל כפי שאפשר להבין – הוא משמעותי עוד יותר כשאנחנו צריכים לקבל החלטות הקשורות גם למקום שבו נפגוש חברים טובים ובני משפחה.

המאמר בחסות סוככי השרון