כך תנצלו את החצר שלכם טוב יותר

יש לכם גינה יפה, או לכל הפחות חצר עם פוטנציאל אדיר שאתם עדיין לא לגמרי מנצלים. בזמן שיש לא מעט ישראלים שקצת מקנאים בכם (כי בית עם גינה הוא לא רק החלום האמריקאי) הגיע הזמן להפשיל שרוולים ולהפוך את השטח החיצוני לצבעוני ומעניין לא פחות מהסלון או מפינת האוכל שלכם. הנה כמה רעיונות טובים שיעזרו לכם לצאת לדרך.

1 – פינת ישיבה נעימה

לפני שאתם מתחילים לשתול פרחים וגם לפני שתציבו מנגל גדול ותתחילו לנפנף, הגדירו את פינת הישיבה שלכם. הסיבה העיקרית לכך שרצוי להתחיל דווקא כאן היא שהפינה הזו תגדיר עבורכם גם את שאר חלקי החצר. גודל פינת הישיבה צריך להספיק לכם להצבת ריהוט גינה ומטבח חוץ אם יש לכם תכניות כאלו, ובהתאם לגודל שתקבעו ייקבעו גם מידותיה של הגינה, בין אם תבחרו להסתפק במדשאה ירוקה ובין אם תעשירו אותה בפרחים ושתילים ססגוניים. זה גם הזמן לבחור האם להציב פרקט וליהנות ממשטח עץ יוקרתי שישדרג את מראה החצר כולה או לרצף את הפינה האינטימית בדרך אחרת.

2 – גינה לי חביבה

בזמן שתשבו להנאתכם עם החברים הטובים ועם ארוחה דשנה על כורסאות מפנקות, מה תראו סביבכם? כדי להפוך את החצר לאטרקציה צבעונית ומלהיבה נצלו חלק מהשטח לטובת ערוגות פרחים, עצי נוי וכמה צמחי תבלין שימלאו את החלל כולו בניחוחות נהדרים. השילוב בין גינה מטופחת לפינת ישיבה נעימה ומזמינה הוא שילוב אידאלי, כזה שיהפוך את החצר לפינת האירוח המרכזית שלכם, בעיקר בימים שבהם נעים יותר לשבת בחוץ.

3 – פתרונות הצללה

כדי שתוכלו ליהנות מהגינה היפהפייה גם בימים קצת יותר חמים וגם כשקצת יותר קריר בחוץ, היעזרו בפתרון הצללה הולם. זו יכולה להיות פרגולת עץ שתסוכך עליכם ותמנע מהשמש להטריד אתכם בימי הקיץ הלוהטים, או כל סככה אחרת שתספק צל לשטחים נרחבים יותר בחצר. כך, אם יש לכם מספיק מקום גם כדי להציב בריכה קטנה (ואפילו בריכה מגומי לטובת הילדים), פתרון הצללה הולם יאפשר לכולם ליהנות מהחצר גם כשהטמפרטורות גבוהות והשמש עובדת במלוא המרץ. הסוד הוא בעיקר בתכנון נכון ומדויק ומראש, והוא זה שיבטיח לכם גינה כיפית ונעימה שתיהנו לבלות בה לבדכם, עם האנשים הקרובים אליכם מכל או ביום ההולדת כשתזמינו את כל החבר'ה לקפה ועוגה.