הרחקת יונים ושיקום הגינה

בשנים האחרונות אנשים רבים פונים אל אנשי מקצוע בבקשה להרחיק את היונים מחצרות וגגות ביתם ולשקם את הגינה המוזנחת שמכערת את כל סביבת הבית. אם בעבר, אנשים היו צריכים לדאוג להרחקתם של היונים בעצמם, כיום יש אפשרות לפנות אל חברות לשיקום ואחזקת גינות שמשתפות פעולה עם מומחים בתחום הרחקת יונים ויכולות להבטיח ללקוחותיהם שיקום יסודי של הגינה וסביבותיה..

הרחקת יונים – מדוע?

היונים נראות כעופות תמימים. היונה היא סמל לשלום ויונה עם עלה של זית מוכרת לכולנו מסיפורי התנ"ך. במציאות, הדברים קצת שונים. היונים תמיד נודדות בלהק. הן אוהבות לשבת על גגות הבתים, חצרות, מסתרי הכביסה ומקומות נוחים נוספים, הלשלשת שלהן מצליחה להרוס מתכות שונות ונמצאת בכל מקום, נהמת היונים הינה תזמורת קבועה של קולות, הן מלאות כינים והן נשאיות של מחלות שונות שיכולות להיות מסוכנות לבעלי חיים ולבני האדם. בנוסף, הן מצליחות להפוך כל גינה ירוקה, יפה ומטופחת לגינה מזוהמת. סיבות אלו ונוספות מובילות לכך שהצעד הראשון בעת שיקום גינה (או הקמתה של גינה חדשה) הינו הרחקת יונים.

שיקום של גינות

גינות מחייבות תחזוקה קבועה והתאמה לאותו איזור בו מקימים אותן. פעמים רבות תכנון והקמה של גינה בצפון הארץ תהיה שונה לגמרי מגינה אותה מתכננים להקים במרכז הארץ או בחלק הדרומי של המדינה וזאת משום סוג האדמה, האקלים באותו איזור, סוג החיות הקיימות באותו איזור, זווית השמש ועוד.

פעמים רבות אנשים מזמינים מעצב גינות מקצועי שיתכנן להם את הגינה בהתאמה מלאה לתקציב הקיים ולסגנון בו הם מעוניינים אך לאחר שהגינה מוכנה הם עומדים בפני ההחלטה מי יתחזק עבורם את הגינה.

בשלב זה יש אנשים שמחליטים לצמצם בהוצאות ומנסים לתחזק את הגינה בעצמם, אך רוב הפעמים התחזוקה נזנחת במהרה, בייחוד בתקופות בהן יש עומס בעבודה ומהר מאוד מגלים שהגינה נראית מוזנחת ואי אפשר לשהות בה. במקרים כאלו ניתן לפנות אל מומחים בתחום שיקום גינות.

אלו פעולות חובה לעשות לשיקום הגינה

שיקום גינה מחייב פעולות רבות, כמו למשל הרחקת יונים ומזיקים שונים כשלב ראשון. לאחר מכן הגנן יתכנן את הגינה החדשה בהתאמה מלאה לדרישות הלקוחות והתקציב הקיים ברשותם.  בעת השיקום של הגינה הגנן תמיד יתייחס לקיים, ילמד אותו ויתכנן בקפידה יצד לשקם אותו ורק לאחר מכן לתוספות. בנוסף, שיקום גינה יכלול פעולות כמו למשל החלפה של צמחיית הגינה, תיקון או התקנה של מערכת השקייה, הרחקת יונים ופעולות הדברת מזיקים, הוספה של אדמה או החלפתה ונטיעה של צמחיה נוספת.